BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Wielkie otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału”

Wielkie otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału” za nami! Od wczoraj cała Bukowina Tatrzańska rozbrzmiewa muzyką i radosnym kolędowaniem. Barwny przejazd zaprzęgami paradnymi oraz inauguracja wydarzenia w Domu Ludowym zgromadziła wielu znamienitych gości oraz rzesze turystów. Byli z nami m.in. starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk, wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień, dyrektor biura Fundacji Cepelia Józef Spiszak oraz Jerzy Lechnerowski – burmistrz Kórnika.


Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Ci najmłodsi – jak powiedział Pan Andrzej Skupień – największy skarb i „siła” na przyszłe lata. Zespół „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej – bo o nich tu mowa, z wielką radością tańczyli i śpiewali na bukowiańskiej scenie. Potem z wielkim przytupem zaprezentowały się kapele z Nowego Sącza, Cichego, Krościenka nad Dunajcem, Trzcinicy i Podszkla.

Wieczór należał do Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Tym razem wystawili sztukę „Zatraceniec” pióra swojego patrona. Owacją na stojąco nie było końca. Do podziękowań dołączył się przyjaciel Domu Ludowego ksiądz pułkownik Andrzej Puzon z Hrubieszowa.

Od wielu już lat, Karnawałowi towarzyszy Wystawa Twórczości Ludowej. I tym razem w świetlicy Domu Ludowego można oglądać tradycyjne malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, dzwonki, wyroby kowalskie, rzeźbę oraz wiele innych wspaniałości, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Dziś od samego rana słychać muzykę i dzwonki. To zespół MLADOST z Bułgarii przygotowuje się do wieczornego występu… Będzie się działo!!! Od godziny 10.00 zaczynamy konkurs grup kolędniczych. A o 20.00 sceną zawładną zbójnicy i pary taneczne.

Bądźcie z nami, bo przecież:
Rózne karnawały bywajom, dyć wiycie!
Ale bukowiański nolepsý na świecie”


powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3068
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

Aktualności

Twórczość ludowa

Kalendarz imprez kulturalnych

Góralski Karnawał

Sabałowe bajania

Małe Bajania

Zabytki

Dom Ludowy

Związek Podhalan

Zespoły góralskie

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne

NASI PRZYJACIELE

SEKRETY ZBÓJNIKÓW

GOSPODARKA ODPADAMI


 

URZĄD GMINY

 
   
   

 

 

 
OGŁOSZENIE
Wiosenne sprzątanie dróg
 
 


 


 
 


 


 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 


 
TAXI
 


 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.