BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

44. „Góralski Karnawał” czas zacząć!!!

O 10.00 paradnym przejazdem  rozpocznie się „Góralski Karnawał”, który co roku do Bukowiny Tatrzańskiej ściąga nie tylko najlepszych kolędników, ale również tancerzy, twórców ludowych oraz turystów. To tutaj można usłyszeć kłapanie capa, złowrogi głos śmiertecki, lament króla Heroda i jego żołnierzy. Nie zabraknie również skierowanych do publiczności, z serca płynących życzeń „na scyńście, na zdrowie….” . Wieczory to spotkania z kulturą Pienin, Orawy, Spisza  a także emocjonujący konkurs tańca zbójnickiego i popis par tanecznych.


Sobota to dzień, w którym oprócz występów grup kolędniczych Związek Kynologiczny zaprasza  na spotkanie ze śnieżnobiałymi przyjaciółmi człowieka  – pod Domem Ludowym odbędzie się VI Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich.

Jak co roku „Góralskiemu Karnawałowi” od samego otwarcia towarzyszyć będzie wystawa twórczości ludowej. W niedzielę zapraszamy na Stację Narciarską Rusin-Ski, gdzie odbędą się zawody strzeleckie oraz jeżeli pogoda pozwoli -  Kumoterki – niezwykłe widowisko pozostawiające niezapomniane wrażenia.

Piyknie pytomy  do Bukowiny Tatrzańskiej na 44. „Góralski Karnawał” !!!
„Zatańcujom ciupagi, zaśpiywajom dziewcynta.
Karnawał się zacnie, dudni Bukowina.”powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3891
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

SEKRETY ZBÓJNIKÓW

GOSPODARKA ODPADAMI


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


  

 
 

 
 


 

 

 

 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.