BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Jubileuszowe spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami”

Sztuka dla każdego człowieka jest inna. Odbieramy ją jako rodzaj piękna, tworzenia, uwydatniania w niej własnych uczuć i myśli. Nie stawiamy Jej oczekiwań. Dopóki nie pozna się Sztuki – można bez Niej żyć. Lecz chociaż raz się o niej słyszało, wtedy jest Ona wszystkim i na każdym kroku się Ją dostrzega.


GALERIA JEDNEGO AUTORA prezentuje nieprofesjonalnych twórców i artystów środowiska Regionu Podhalańskiego.

Dostarcza wielu wrażeń estetycznych i pomaga nam spojrzeć na świat okiem znawcy. Sztuka podhalańska ze szczególną wrażliwością podkreśla swoją wartość, uchwytując chwilę, uczucie oraz jego barwę, prezentowana jako bliska i realna, daje poczucie bezpieczeństwa.

Jej historyczność, ściśle związana z przeplatającymi się warunkami przyrody, przyczyniły się do pełnej akceptacji. Bowiem na kulturę danej społeczności składa się wszystko to, co trzeba wiedzieć oraz też to w co trzeba wierzyć.

GALERIA JEDNEGO AUTORA działa od 2008 r. w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w DW „Jasny Pałac”. W swoim dorobku ma 37 spotkań w tym: wernisaże, promocje książek, spotkań ze znakomitymi postaciami Podhala oraz koncertów i wieczorów literackich. Dokumentowana jest Kroniką, która zawiera miłe słowa pod adresem organizatorów i bohaterów spotkań.

Pomysłodawcą GALERII i prowadzącą, także gospodynią i kustoszem jest Ewa Czamańska.

27 czerwca 2013r. o godz. 19:00 odbędzie się kolejne, spotkanie ze sztuką „Oddech pod Tatrami” – to prezentacja prac rodziny państwa Stefaników - wiersze i malarstwo Małgorzaty Dawiec Stefanik, a także malarstwo męża - Bartosza Stefanika, o muzyczną oprawę zadba zespół MIDNIGHT, którego liderem jest Sebastian Stefanik a wszystko to w specjalnym wydaniu GALERII – Jubileuszowym.

Zapraszam na czerwcowe spotkanie, aby wspólnie świętować pięciolecie GALERII JEDNEGO AUTORA.


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 9312
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI