BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Projekt edukacyjny MAŁOPOLSKIE TALENTY

MAŁOPOLSKIE TALENTY to projekt edukacyjny, którego celem jest wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Uczniowie uczestnicząc w inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach mogą rozwinąć swoje kompetencje z zakresu: język obcy (język angielski), kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość. We współczesnym świecie rozwój tych kompetencji kluczowych jest ważny już od najmłodszych lat. Na uczniów czekają m.in:


Profesjonalna diagnoza uzdolnień
Zajęcia realizowane w Centrach Wspierania Uczniów Zdolnych
Letnia Szkoła Młodych Talentów
Forum Młodych Talentów
Konkursy edukacyjne
 
Zajęcia w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych prowadzone będą metodą BPL w czterech grupach po 16 uczniów.
Zajęcia z przedmiotów język angielski, matematyka prowadzone będą w szkole Bukowinie Tatrzańskiej, zajęcia z przedmiotów technologia informacyjno-komunikacyjna i przedsiębiorczość w szkole w Poroninie.
 
Zajęcia w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych odbywać się będą przez dwie edycje, w soboty.
I edycja trwa od 02.2018 do 06.2018 w wymiarze 40 godz. dydaktycznych z kompetencji przedmiotowych oraz 27 godz. dydaktycznych z kompetencji społecznych i umiejętności uczenia się.  
II edycja trwa od września 2018 roku do czerwca 2019 roku w wymiarze 60 godz. dydaktycznych z kompetencji przedmiotowych i 30 godz. dydaktycznych z kompetencji społecznych i umiejętności uczenia się.  
 
Projekt skierowany jest do uczniów klas podstawowych IV-VI oraz do uczniów klas gimnazjalnych w tym po przekształceniu tj. klasy 7-8 szkół podstawowych.
Do projektu przystąpiło 20 szkół podstawowych (I etap edukacyjny) oraz 10 szkół gimnazjalnych (II etap edukacyjny) z powiatu tatrzańskiego. Łączna liczba uczniów z I i II etapu edukacyjnego, którzy będą uczestniczyć w zajęciach to 256 uczniów.
 
W realizację projektu zaangażowanych jest 3 partnerów: Gmina Poronin, Gmina Bukowina Tatrzańska oraz Gmina Kościelisko. Beneficjentem jest Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://malopolskietalenty.pl/
 
PLIKI DO POBRANIA:
 
 
 
 


 powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1420
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

Wybory samorządowe 2018

Aktualności

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Położenie, Dojazd, Klimat

Miejscowości Gminy

Kalendarz imprez kulturalnych

Folder

Usługi

Pokonajmy Bariery

Gminna Ewidencja Zabytków

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI