BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

9 lipca 2014 r.

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Czarnej Górze ul. Zagóra

Kanalizacyjnej ofensywy w naszej Gminie ciąg dalszy. Po Jurgowie kolej na ulicę Zagóra w Czarnej Górze. To będzie kolejny odcinek robót w tym roku. W Urzędzie Gminy podpisano umowę na realizację tego odcinka sieci. Wykopy trwają też w Bukowinie a czarnogórska oczyszczalnie niedługo będzie rozbudowana i zmodernizowana.


W dniu 9 lipca 2014 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy w osobach wójta Stanisława Łukaszczyka i skarbniczki Anieli Dziadkowiec oraz pracowników gminy z firmą, która wygrała przetarg a jest nią Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane i Sieci Sanitarnych ASTEX Sądelski Łukaszczyk Sp.j. z siedzibą w Zaskalu. Firmę reprezentowali Panowie Stanisław Sądelski i Krzysztof Łukaszczyk. Po ostatecznych uzgodnieniach nastąpiło podpisanie umowy na realizację sieci kanalizacyjnej w Czarnej Górze. Inwestycja będzie polegała na budowie rurociągów grawitacyjnych o łącznej długości prawie 7 100 m, rurociągów tłocznych o długości prawie 2300 m i 5 przepompowni. Kanalizacja będzie zbierać nieczystości po północnej stronie góry i za pomocą tłoczni i pomp odprowadzać je będzie do modernizowanej wkrótce oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze. Koszt inwestycji zapisany w umowie to dokładnie kwota 2 793 125, 57 zł.

Prace kanalizacyjne, choć te już poza dużym gminnym Projektem, także na bukowiańskim odcinku. Kolejny w tym rejonie fragment sieci na Olczańskim Wiechu wykonała także firma ASTEX z Zaskala. Około 150 m sieci kanalizacyjnej pozwoli na podłączenie kilku kolejnych domów.

W fazie końcowej jest również rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze, do której podłączone będą wykonywane sieci.

ZDJĘCIE: Reprezentanci ASTEXU i Gminy po podpisaniu umowy – fot. S. Pytel


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1388
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 
Gmina Bukowina Tatrzańska realizuje projekt pn. Zachowanie dziedzictwa górali na pograniczu polsko-słowackim, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.