BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

25 czerwiec 2015 r.

Zakończenie budowy oczyszczalni i sieci kanalizacyjnych oraz przygotowanie odbiorów i rozliczenia Projektu

Dobiegają końca prace budowlane w oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze. Wykonawcą prac jest firma ASTEX z Zaskala. Przygotowywane są dokumenty odbiorów inwestycji. Czarnogórska oczyszczalnia została w ramach dużego gminnego projektu ekologicznego rozbudowana i zmodernizowana.


- Nasza inwestycja w Czarnej Górze polegała na wykonaniu nowej linii technologicznej i nowego kolektora w oczyszczalni ścieków. Po zakończeniu tych prac i przekierowaniu tam procesu oczyszczania , stary zbiornik został gruntownie wyremontowany i może pracować bezpiecznie u wydajnie przez wiele lat – mówi wójt gminy Stanisław Łukaszczyk.

Dzięki modernizacji, której koszt wyniesie prawie 6 mln zł przepustowość nominalna instalacji zwiększyła się dwuipółkrotnie (z 735 do prawie 1700m³/dobę). Początkowo termin zakończenia prac był określony na 30 czerwca, ale został przedłużony do końca lipca. Po odbiorach nastąpi podłączenie do niej budowanych kanalizacji w Jurgowie i Czarnej Górze (ul. Zagóra),których ukończenie nastąpi pod koniec sierpnia. Troszkę wcześniej zakończą się prace kanalizacyjne w Bukowinie Tatrzańskiej na Wierchach Kurucowym i Rusińskim. Tym samym większość południowej części Gminy będzie podłączona do kanalizacji sanitarnej a ta do zmodernizowanej oczyszczalni w Czarnej Górze.

Środki zewnętrzne z Unii Europejskiej na cały gminny projekt kanalizacyjny pod nazwą: „Budowa systemu kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków w Gminie Bukowina Tatrzańska” realizowany w ramach działania I.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM priorytetu I - Gospodarka wodno – ściekowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 stanowić będą ok. 70 % wartości. To był największy realizowany projekt z udziałem Gminy Bukowina Tatrzańska w całej jej historii.

ZDJĘCIE: Oczyszczalnia w Czarnej Górze po rozbudowie i modernizacji – fot. S.Madeja


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1415
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 
Gmina Bukowina Tatrzańska realizuje projekt pn. Zachowanie dziedzictwa górali na pograniczu polsko-słowackim, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.