BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Ogłoszenie o zakazie spalania śmieci

Ogłoszenie dla Mieszkańców Gminy Bukowina Tatrzańska


Bukowina Tatrzańska, 12 czerwiec 2018 r.
 

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska po raz kolejny przypomina o bezwzględnym zakazie spalania odpadów w domowych instalacjach grzewczych oraz w terenie.


Równocześnie informuje się, że wypełniając obowiązek wynikający z Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego na terenie Gminy odbywają się kontrole palenisk, wynika to także z zaobserwowanych przypadków spalania odpadów.

Wójt informuje również że, został uruchomiony telefon kontaktowy oraz adres e-mail srodowisko@ugbukowinatatrzanska.pl na który można zgłaszać podejrzenie spalania odpadów oraz wszelkie inne wykroczenia mogące pogorszyć jakość naszego środowiska wspomniane kontakty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy. Kontrole wykonywane będą w asyście Policji.

Przypominam, że zgodnie z art. 191 Ustawy o Odpadach spalanie odpadów jest wykroczeniem. Osoba naruszająca przepisy może zostać ukarana mandatem do 500zł lub karą grzywny do 5 000 zł. 

Drodzy Mieszkańcy, dbajmy wspólnie o czyste powietrze.

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 590
URZĄD GMINY

Kontakt

Rada Gminy

Komisje Rady Gminy

Sołtysi

Szkoły

Dokumenty

Przetargi

Aktualności

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

EKODORADCA

Budowa systemu kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków w Gminie Bukowina Tatrzańska

Koncepcja budowy drogi gminnej ul. Pod Grapą – Kotelnica Białczańska wzdłuż potoku Czerwonka

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI

Koty i psy

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH


   


 


 
 


 


 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482