BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

19 lipca 2013 r.

Podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu

W dniu 19 lipca 2013r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu. Według tejże umowy kwota dofinansowania Projektu wyniosła 44 274 024,87 zł.


- Jesteśmy już po zebraniach informacyjnych w tej sprawie w Białce Tatrzańskiej i w Jurgowie – mówi wójt Stanisław Łukaszczyk - Te dwie miejscowości będą najbardziej zaangażowane i tam będą wykonywane pierwsze zadania naszego projektu. A bez ścisłej współpracy z mieszkańcami realizacja tak skomplikowanego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa. Sieć kanalizacyjna to nie wodociąg a musi zachowując parametry spadku przejść w dużej części przez zabudowane i intensywnie zagospodarowane posesje.

Sieci kanalizacyjne w Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze i Bukowinie Tatrzańskiej będą realizowane według projektów wykonanych w latach 90-tych i będących w ciągłej, sukcesywnej realizacji. Nowy projekt sieci z pozwoleniem na budowę posiada już Jurgów, a oczyszczalnia w Białce Tatrzańskiej – w założeniach nowoczesna, wydajna i nieuciążliwa dla otoczenia - jest w końcowej fazie uzyskania pozwolenia na budowę. Z budową i to na taką skalę będą się wiązać pewne utrudnienia, ale najważniejszy jest ekologiczny efekt dla całej turystycznej i przyrodniczo atrakcyjnej gminy.

ZDJĘCIE: Nowa wizualizacja projektu oczyszczalni w Białce Tatrzańskiej


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1851
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI