Komunikat Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

Szanowni Mieszkańcy, Przedsiębiorcy, Przedstawiciele branży turystycznej.

Zgodnie z opublikowanym w dniu wczorajszym komunikatem podjąłem rozmowy z właścicielami pensjonatów, hoteli, restauracji i wyciągów narciarskich z terenu naszej gminy.

Wspólnie wypracowane stanowisko zostało przedstawione Premierowi Gowinowi w trakcie wczorajszej wideorozmowy. Wstępnie otrzymaliśmy deklarację pana Premiera, że po uzgodnieniach z Głównym Inspektorem Sanitarnym wyciągi narciarskie będą mogły funkcjonować w całym sezonie zimowym.

Czekam na ostateczne potwierdzenie przez rząd takiej możliwości.

Komunikat Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska
Komunikat Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

W dalszym ciągu prowadzę ze stroną rządową rozmowy w obronie możliwości działania w normalnym trybie również obiektów hotelarskich, noclegowych i gastronomicznych. Zdaję sobie sprawę z tego, że tylko łączne funkcjonowanie tych branż z działaniem wyciągów narciarskich jest gwarancją przyjazdu turystów do naszej gminy, co wprost przełoży się na utrzymanie płynności finansowej firm i zachowanie miejsc pracy.

Kolejnym celem prowadzonych przeze mnie ze stroną rządową rozmów jest wydłużenie okresu ferii zimowych do 2 miesięcy, co pozwoli nam wszystkim na bezpieczne korzystanie z atrakcji zimowych.

W dniu dzisiejszym wspólnie z włodarzami gmin narciarskich z Polski południowej pracuję nad propozycjami rozwiązań, które pozwolą na bezpieczne funkcjonowanie całej branży turystycznej. Propozycje te zostaną przesłane panu Premierowi, Ministrowi Zdrowia i Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu.

O istotnych ustaleniach wynikających z prowadzonych rozmów będę Państwa na bieżąco informował.

Z poważaniem Andrzej Pietrzyk – Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.

2877

Powrót