BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Aktualności    

Międzywojewódzki SEJMIK Wiejskich Zespołów Teatralnych

W dniach 29-30 czerwca br. po raz XXIX spotkają się w Bukowinie Tatrzańskiej uczestnicy Międzywojewódzkiego SEJMIKU Wiejskich Zespołów Teatralnych.

 
 
LATO 2013 Gmina Bukowina Tatrzańska Zaprasza

 
 
Konkurs na Dziecięcy Plakat Festiwalowy 2013

Zbliża się 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który odbędzie się w dniach 23 – 30 sierpnia. Tradycyjnie już jedną z form promocji tego wydarzenia jest dziecięcy plakat, na projekt którego właśnie ogłoszono konkurs. Biuro Promocji Zakopanego wraz z Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” zaprasza do udziału w nim uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Na prace malarskie i rysunkowe organizatorzy czekają do 14 czerwca. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 czerwca.

 
 
Koncert z okazji Dnia Matki

Społeczne Ognisko Muzyczne oraz Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” serdeczne zapraszają wszystkie Mamy na Koncert z okazji Dnia Matki 26 maja (niedziela) o godz. 16.00 w sali Domu Ludowego.

 
 
Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

 
 
Góralska delegacja w Budapeszcie

W dniach 15-16 maja br. do stolicy Węgier – Budapesztu, udała się góralska delegacja w składzie: Bartłomiej Koszarek - Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej, Andrzej Czernik-Gracka – artysta lutnik oraz bukowiańscy muzykanci Michał Kossek, Łukasz Górnik i Jan Kuchta. Głównym celem wizyty było przekazanie, do Katedry Muzyki Ludowej Uniwersytetu Muzycznego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie, skrzypiec wykonanych przez bukowiańskiego twórcę Andrzeja Czernika-Grackę.
 
 
Inauguracja cyklu koncertów Muzyka Zaklęta w Drewnie - 25 maja Lipnica Murowana

 
 
XI Lindada - 3 maja 2013 - Brzegi

„Lindada” - tak nazywano muzykanta wędrującego po okolicznych wsiach, grającego na skrzypcach, barwnie opowiadającego o starych czasach.

Festyn „Lindada” jest coroczną imprezą plenerową o charakterze otwartym, ukazującym różnorodność kultur w gminie Bukowina Tatrzańska. Uczestnicy imprezy spotykają się w różnych miejscowościach gminy, przy muzyce i tańcach cygańskich, spiskich i podhalańskich. Tegoroczna XI Lindada odbyła się 3 maja w Brzegach. Nagrodą Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, wręczaną corocznie podczas imprezy uhonorowano panią Helenę Nowobilską-Walkową z Białki Tatrzańskiej.

 
 
„Małe Bajania 2013” - Protokół i fotoreportaż

 
 
Gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego

W dniu 5 kwietnia 2013 r. w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego.

 
 
Przegląd Palm Wielkanocnych

Tegoroczny Przegląd Palm Wielkanocnych zgromadził 24 marca w Domu Ludowym 167 dzieci które, w przeważającej liczbie wystąpiły w naszych podhalańskich strojach. Cieszy fakt, że stara tradycja ludowa jest nadal kultywowana.
 
 
Sprawozdanie z podsumowania „Parady Gazdowskiej 2013”

W dniu 7 marca 2013 r. w „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej, który w tym roku pełnił funkcję koordynatora tegorocznej edycji „Parady Gazdowskiej 2013”, odbyło się jej podsumowanie wraz z wręczeniem nagród. Imprezę zaszczycili swą obecnością pan Maciej Motor Grelok – Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan, pan Andrzej Skupień – Wicestarosta Tatrzański, pan Stanisław Łukaszczyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pan Andrzej Buńda – Zastępca Wójta Gminy Poronin. Dziękujemy szczególnie wszystkim uczestnikom tegorocznej Parady oraz jej sympatykom i miłośnikom koni, którzy kultywują tą piękną podhalańską tradycję.

 
 
41. Góralski Karnawał - PROTOKOŁY

41. GÓRALSKI KARNAWAŁ
Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych,
Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popis Par Tanecznych, Kumoterki
Bukowina Tatrzańska, 6 - 10 lutego 2013r.
 
PROTOKOŁY
 
 
41. GÓRALSKI KARNAWAŁ

41. GÓRALSKI KARNAWAŁ
Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych,
Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popis Par Tanecznych, Kumoterki
Bukowina Tatrzańska, 6 - 10 lutego 2013r.
 
 
Jasełka z przymrużeniem oka

W niedzielę 27 stycznia w Domu Ludowym Grupa Teatralna z Jurgowa wystawiła "Jasełka z przymrużeniem oka". Była to nowoczesna wersja jasełek z licznymi elementami humorystycznymi. fot. Wojciech Kubina
 

 
 
Pierwszy «« (300-314)(315-329)(330-344)(345-359)(360-365) »» Ostatni
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

Aktualności

Twórczość ludowa

Zabytki

Dom Ludowy

Związek Podhalan

Zespoły góralskie

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne

NASI PRZYJACIELE

GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 


 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 
Gmina Bukowina Tatrzańska realizuje projekt pn. Zachowanie dziedzictwa górali na pograniczu polsko-słowackim, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.