BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Górski Ośrodek Jeździecki

 
 

Górski Ośrodek Jeździecki położony jest na skraju dobrze znanej turystom Bukowiny Tatrzańskiej. Miejscowość zawdzięcza swą popularność przede wszystkim wspaniałym widokom na Tatry.

Górski Ośrodek Jeździecki jest prowadzony przez Bogdana Pietrzyka od 1994r., który od samego początku zaczął zdobywać i poszerzać swoje kwalifikacje. Dzięki ukończeniu kursu Instruktora Rekreacji ze specjalnością Jeździectwo uzyskał uprawnienia w zakresie prowadzenia nauki jazdy konnej, zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi. W 1997r. ukończył również podyplomowe studia Hodowli Koni i Jeździectwa na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Kwalifikacje Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej uzyskał w 1998r., co dało mu możliwość rozszerzenia oferty Ośrodka o rajdy konne, egzaminy na I, II, III i IV stopień odznaki Turystyki Górskiej PTTK oraz Kursy Instruktorskie upoważniające do samodzielnego prowadzenia zajęć jeździeckich. Uprawnienia Instruktora zdobyło w naszym Ośrodku już ponad 60 osób!

Rajdy, jako jedna z naszych atrakcji jest ciekawą formą zwiedzania okolic Podhala i kontaktu z przyrodą. Podziwianie panoramy Tatr czy Gorców z wysokości końskiego grzbietu, bez konieczności patrzenia (jak w przypadku turystyki pieszej) pod nogi dostarcza naprawdę wiele przyjemności.

 
 
 

Aktualnie nasze stado liczy jedenaście koni rasy małopolskiej. Są to w większości konie własnej hodowli, od najmłodszych lat przygotowywane do pracy w rekreacji. Mimo, że nie mamy kucyków to nasze konie są spokojne i cierpliwe, idealne do pracy z dziećmi lub początkującymi jeźdźcami.

Od 2001r. organizujemy obozy jeździeckie dla młodzieży i dorosłych, co daje wspaniałą możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz zawarcia nowych znajomości z ludźmi o takich samych zainteresowaniach. W ciągu roku prowadzimy sekcję jeździecką zrzeszającą młodzież z Bukowiny Tatrzańskiej i okolic.

Naszym wielkim atutem jest przepiękna lokalizacja, zaraz przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Tereny są, więc wyjątkowo malownicze i raz ujrzane pozostają w pamięci przez długi czas.

 
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 24317
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

BUKOVINA Terma Hotel Spa

Kotelnica Białczańska

Terma Białka

Szlak Rzemiosła Małopolski

Muzeum Tatrzańskie

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury

Kalisz Pomorski

Kórnik

Powiat Chrzanowski

Stacja Narciarska Grapa Litwinka

Górski Ośrodek Jeździecki

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI