BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

19 lipca 2013 r.

Podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu

W dniu 19 lipca 2013r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu. Według tejże umowy kwota dofinansowania Projektu wyniosła 44 274 024,87 zł.


- Jesteśmy już po zebraniach informacyjnych w tej sprawie w Białce Tatrzańskiej i w Jurgowie – mówi wójt Stanisław Łukaszczyk - Te dwie miejscowości będą najbardziej zaangażowane i tam będą wykonywane pierwsze zadania naszego projektu. A bez ścisłej współpracy z mieszkańcami realizacja tak skomplikowanego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa. Sieć kanalizacyjna to nie wodociąg a musi zachowując parametry spadku przejść w dużej części przez zabudowane i intensywnie zagospodarowane posesje.

Sieci kanalizacyjne w Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze i Bukowinie Tatrzańskiej będą realizowane według projektów wykonanych w latach 90-tych i będących w ciągłej, sukcesywnej realizacji. Nowy projekt sieci z pozwoleniem na budowę posiada już Jurgów, a oczyszczalnia w Białce Tatrzańskiej – w założeniach nowoczesna, wydajna i nieuciążliwa dla otoczenia - jest w końcowej fazie uzyskania pozwolenia na budowę. Z budową i to na taką skalę będą się wiązać pewne utrudnienia, ale najważniejszy jest ekologiczny efekt dla całej turystycznej i przyrodniczo atrakcyjnej gminy.

ZDJĘCIE: Nowa wizualizacja projektu oczyszczalni w Białce Tatrzańskiej


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1262
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 
Gmina Bukowina Tatrzańska realizuje projekt pn. Zachowanie dziedzictwa górali na pograniczu polsko-słowackim, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.