BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

14 lipca 2014 r.

Wyróżnienie w rankingu dziennika „Rzeczypospolita” dzięki znaczącemu dofinansowaniu Projektu ze środków unijnych

W dniu 14 lipca 2014r. „Rzeczpospolita” na dorocznej gali ogłosiła wyniki Rankingu Samorządów 2014. Samorządy zostały w nim zestawione z podziałem na miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko- wiejskie oraz gminy wiejskie. Te ocenione były w grupach według różnorodnych kryteriów. W rankingu samorządów najlepiej wykorzystujących fundusze unijne na znakomitym 2. miejscu wśród gmin wiejskich znalazła się gmina Bukowina Tatrzańska.


W rankingu tym brano pod uwagę kwotę przychodów z UE, wartość umów na jednego mieszkańca i ilość umów dofinansowanych z UE na jednego mieszkańca gminy podpisanych w roku 2013. Gmina Bukowina Tatrzańska znalazła się na wysokim miejscu głównie dzięki środkom otrzymanym z Europejskiego Funduszu Spójności na realizowany obecnie wielki projekt ekologiczny „Budowa systemu kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków w Gminie Bukowina Tatrzańska” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- To największy w historii projekt realizowany w naszej gminie z unijnym dofinansowaniem, a kwota tego dofinansowania w umowie podpisanej w czerwcu 2013 roku wyniosła ponad 44 mln 200 tys. złotych – wyjaśnia wójt Gminy Stanisław Łukaszczyk. - Środki unijne właśnie na ekologię najbardziej są teraz gminie potrzebne, a ich zdobycie, i to w dużej kwocie, zapracowało na wysoką lokatę w rankingu Rzeczypospolitej.

Pierwsze miejsce w tym „unijnym” rankingu zajęła gmina Ożarowice na Śląsku, a trzecie podwarszawski Nieporęt. Ożarowice to gmina, na której terenie znajduje się lotnisko Katowice – Pyrzowice, a środki unijne zdobyła i przeznaczyła na inwestycje okołolotniskowe i związane z rozwojem portu lotniczego w Pyrzowicach. W gminie Nieporęt, podobnie jak u nas, postawiono m.in. na ekologię i z funduszy unijnych zbudowano kanalizację i kolektory słoneczne.

ZDJĘCIE: Dyplom Rzeczypospolitej dla Gminy Bukowina Tatrzańska

powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1553
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI