BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

20 listopada 2014 r.

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Bukowinie Tatrzańskiej Wierchy: Kurucowy i Rusiński

W dniu 20 listopada 2014r. w Urzędzie Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej podpisano ostatnią z planowanych umów w ramach dużego projektu kanalizacyjnego obejmującego teren gminy. Po umowach na budowę kanalizacji w Jurgowie i Czarnej Górze Zagórze oraz rozbudowę i modernizacją czarnogórskiej oczyszczalni podpisano umowę na ostatni etap projektu obejmujący Wierchy Kurucowy i Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej.


Umowa obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej w rejonach, gdzie kanalizacja w Bukowinie Tatrzańskiej jeszcze nie dotarła. Planuje się wybudowanie ponad 6 km sieci i podłączenie jej do modernizowanej oczyszczalni w Czarnej Górze. Wartość zamówionych prac, których wykonawcą będzie konsorcjum firm „PRACE ZIEMNE MASZYNAMI BUDOWLANYMI Andrzej Kiernia” z siedzibą w Ratułowieoraz Piotr Mrugała Firma Budowlana „MRUGAŁA” z Zaskala określona została na kwotę 3 565 713,91 zł brutto.

W ramach inwestycji wykonane będzie prawie 6.200 m kanalizacji, ponad 600 m rurociągów tłocznych, 2 pompownie, ponad 1,6 km przyłączy oraz zasilanie pompowni. Zakończenie robót określone zostało w umowie na 31. maja 2015r.

Na wszystkie 4 realizacje w ramach wielkiego gminnego projektu „Budowa systemu kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków w Gminie Bukowina Tatrzańska” samo dofinansowanie wyniesie ponad 13 mln złotych. Łagodna zima sprzyja postępowi robót.

ZDJĘCIE: Wójt Łukaszczyk wręcza podpisany egzemplarz umowy - fot. S.Pytel


powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1336
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

NASI PRZYJACIELE

GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 


 

 

 
 


 
TAXI
 
Za treści odpowiada: Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, ul. Orzeszkowej 2 05-827 Grodzisk Mazowiecki KRS: 0000318482
 
 


 
 
Gmina Bukowina Tatrzańska realizuje projekt pn. Zachowanie dziedzictwa górali na pograniczu polsko-słowackim, współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
 
 

width=
 


 


 

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu społecznego
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Bukowina Tatrzańska”.