Komunikat samorządów Powiatu Tatrzańskiego

Zapowiedzi rządu dotyczące funkcjonowania szeroko pojętej branży turystycznej w najbliższym sezonie zimowym, zakomunikowane podczas sobotniej konferencji prasowej zaskoczyły nas samorządowców równie mocno, co przedsiębiorców.

Komunikat samorządów Powiatu Tatrzańskiego
Komunikat samorządów Powiatu Tatrzańskiego

Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie przewidywanymi konsekwencjami podjętych rozstrzygnięć.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i konieczność wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich Polaków również jest najważniejsze.

Jednocześnie jednak jesteśmy świadomi, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza, od tych najmniejszych po największe.

Pracujemy nad stanowiskiem i alternatywnymi propozycjami dotyczącymi organizacji wypoczynku zimowego, funkcjonowania obiektów hotelarskich i stoków narciarskich, które przekażemy Premierowi. Uważamy, że jest jeszcze szansa, aby przekonać rząd do zmiany zadeklarowanych rozwiązań.

Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami branży turystycznej oraz z gminami górskimi z terenu całej Polski, których ten problem również dotyka.

Stanowisko z przygotowanymi przez samorządy propozycjami rozwiązań zostanie niezwłocznie podane do publicznej wiadomości.

 

Wójt Gminy Biały Dunajec - Andrzej Jacek Nowak

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk

Wójt Gminy Kościelisko - Roman Krupa

Wójt Gminy Poronin - Anita Żegleń

Burmistrz Miasta Zakopane - Leszek Dorula

Starosta Powiatu Tatrzańskiego - Piotr Bąk

Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego - Jerzy Zacharko

2634

Powrót