Zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte Dni Lawinowo-Skiturowe!

Termin: 1-2 kwietnia 2023

Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Tatry

Już po raz dziesiąty zapraszamy na wyjątkowe, górskie wydarzenie: Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkania miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach. Po dwóch latach przerwy i zeszłej edycji zmienionej ze względu na pogodę, w tym roku mamy nadzieję wrócić do tradycyjnej, słonecznej formuły! Sponsorami głównymi wydarzenia zostały marki Buff i Petzl, a sponsorami strategicznymi Miir, Nalgene oraz Lifestraw.

W sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów i przewodników dotyczącej min. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach. Będzie można również wziąć udział w testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego wspierających szkolenia: Pieps, Atomic, Camp, Ortovox i Deuter, Mammut, Majesty, Splitboard Poland, Lyo Food czy Aerosize. A do wygrania w losowaniach będą także produkty marki Garmin oraz specjalne gadżety od Buffa i Petzla przygotowane na Dni.

W sobotnie popołudnie w progach schroniska odbędą się wykłady edukacyjne min. Maćka Ciesielskiego, Piotrka Sułowskiego czy Michała Trzebuni a także dyskusje dotycząca poruszania się zimą po Tatrach. Zorganizujemy także zawody czyli Wysokogórski Tor Przeszkód z bardzo praktycznymi nagrodami, a potem zaprosimy na kultowy już tort przygotowany przez Pięć Stawów oraz imprezę w górskim klimacie

W niedzielę uczestnicy będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, testować sprzęt, wyjść na wycieczki indywidualne oraz wziąć udział w nawigacyjnych warsztatach terenowych. Część naszych wystawców przygotowuje także swoje specjalne szkolenia i wycieczki, na które będzie można zapisać się bezpośrednio u nich – śledźcie więc nasze media społecznościowe oraz wydarzenie na FB, gdzie pojawią się wszystkie możliwości!

Zapisy na szkolenia na miejscu, w sobotę 1 kwietnia od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00.

Więcej na https://szkola-gorska.pl/dni-lawinowo-skiturowe/

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/3WIobwmGQ

1178

Powrót