Bezpiecznie na nartach – bezpieczeństwo, edukacja, rozrywka

Trwa jubileuszowa V edycja Bezpiecznie na nartach – cyklu edukacyjnych eventów narciarskich mających na celu uwrażliwienie użytkowników stoków na kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Organizujemy pełne energii i niespodzianek spotkania, łączące edukację z rozrywką, w trakcie których przekazujemy aktywnym miłośnikom sportów zimowych, jak należy się zachowywać, aby nie tylko cieszyć się szaloną zabawą na śniegu, ale również zapobiegać zagrożeniom, o których każdemu z nas zdarza się zapomnieć. A przede wszystkim, by bezpiecznie wrócić do domu z ferii zimowych.

Pierwsze dwa wydarzenia z tegorocznego cyklu już za nami – 11 stycznia mieliśmy przyjemność bawić się z uczestnikami akcji na stoku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, a 15 na stoku Stacja Narciarska GrapaSki w Czarnej Górze. A tymczasem wielkimi krokami zbliża się kolejny termin – już 2 lutego zapraszamy do Chochołowskich Term – Złotego Patrona naszej inicjatywy!

Naszą akcję wspierają partnerzy medialni, sponsorzy oraz ambasadorzy – w tym znane postacie sportu i sztuki. W tym roku ambasadorkami naszej akcji są: wielokrotnie utytułowana snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich – Jagna Marczułajtis oraz biegaczka narciarska, brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun – Sylwia Jaśkowiec.

Przy nieocenionym wsparciu Partnerów identyfikujących się z naszą ideą przygotowaliśmy dla uczestników mnóstwo atrakcji łączących walory rozrywkowe i edukacyjne – w tym m.in.:

 • zajęcia z nartami biegowymi (nauka i udoskonalanie jazdy),
 • naukę pierwszej pomocy – z udziałem Straży Pożarnej z Białki Tatrzańskiej,
 • wesołą ściankę,
 • animacje z atrakcjami dla dzieci (Kraina Przygód),
 • naukę zasad panujących na stoku oraz znaków narciarskich – z udziałem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie,
 • gadżety i nagrody od naszych Partnerów – w tym bilety wstępu do Chochołowskich Term (Złotego Partnera akcji) i term Gorący Potok w Szaflarach oraz karnety na stok Stacja Narciarska GrapaSki w Czarnej Górze,
 • konsultacje lekarskie z wybitnym specjalistą chirurgii ręki – dr Pawłem Zejlerem z Europejskiego Centrum Chirurgii Ręki,

Odbyły się kolejne imprezy z cyklu Bezpiecznie na nartach na których chirurgiareki.pl promowała bezpieczeństwo rąk. Jak zwykle świetna organizacja Pana Tomka Witka.

Duże zainteresowanie dzieci i co najważniejsze rodziców. Jakich używać rękawiczek, jak bezpiecznie przenosić narty i deskę snowboardowa, jak się rozgrzewać to dzieci przeczytają w otrzymanych książeczkach. Wspólna zabawa z propagowaniem bezpieczeństwa to cel tych spotkań. Mam nadzieję, że dzięki tym imprezom uda się nam wspólnie chirurgiareki.pl oraz P. Tomkowi zapobiec choć jednemu urazowi Ręki – cytując Pana Pawła Zejlera”

 • góralskie śpasy – zabawy na śniegu dla dzieci i dorosłych i wiele innych...

Naszą akcję czynnie wspierają m.in.: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, reprezentowana przez byłą dyrektor – Panią Barbarę Sobańską, która aktywnie prowadzi prelekcje dla najmłodszych na stokach, oraz wicedyrektora – Pana Jarosława Jaróga, Fundacja Santander, a także Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Obecną edycję objął Patronatem starosta powiatu nowotarskiego – Pan Krzysztof Faber.

Towarzyszą nam również Patroni medialni – w tym telewizja TVS oraz portal Podhale24.pl – którzy wspierają nas już kolejny rok z rzędu.

Dotychczas, podobnie jak w ubiegłych latach, dołączyło do nas mnóstwo uczestników, z którymi przeżyliśmy fantastyczne chwile na podhalańskich stokach. A przed nami kolejne eventy, które można śledzić na naszym profilu facebookowym:

 • 8 lutego – Chochołowskie Termy,
 • 9 lutego – Ząb Potoczki
 • 16 lutego – Stacja Narciarska „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej,
 • 7 marca – bieg narciarski – termy Gorący Potok w Szaflarach.

Zapraszamy serdecznie!

Tomasz Witek – organizator akcji oraz Zespół Bezpiecznie na Nartach.

1947

Powrót