Ponowne otwarcie basenów termalnych już 6 czerwca!

Bardzo ważna i dobra wiadomość: po ponad 2 miesięcznej przerwie od najbliższej soboty znów otwarte dla turystów będą: Termy Bukoviańskie i Terma Bania. To dwa znane w całym kraju aquaparki znajdujące się na terenie gminy Bukowina Tatrzańska i oferujące najwyższą jakość usług. Zarządzający obiektami zapewniają, że wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa będą przestrzegane, tak aby wypoczynek przebiegał bez żadnych zakłóceń.

Górale czekają na gości i liczą, że poprawa pogody i dobre prognozy dodatkowo zachęcą do przyjazdu pod Tatry. Co ważne w gminie Bukowina Tatrzańska działają już praktycznie wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Czynne są również karczmy regionalne, restauracje i bary. W wielu miejscach bez zbędnych formalności można wypożyczyć popularny rower górski.  Można więc ciekawie i pożytecznie zaplanować np. najbliższy weekend w tej urokliwej części Podhala.

Woda termalna ukoi zmysły...

Gmina Bukowina Tatrzańska oprócz walorów krajobrazowych i wielu innych atrakcji, to również dwa nowoczesne Aquaparków z wieloma atrakcjami. Termy Bukovina to magiczne miejsce wprost u podnóża Tatr, są zaliczane są do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. To ponad 20 basenów z wodą termalną o temperaturze od 30 do 38 stopni, część z nich zlokalizowana jest na zewnątrz, tak aby latem dodatkowo korzystać ze słonecznych kąpieli. Oprócz komfortu, wody termalne posiadają również właściwości lecznicze. Można więc połączyć miły relaks np.  z zadbaniem o własne zdrowie oraz pozbyć się stresu i zmęczenia. Woda pochodzi tutaj z odwiertu o głębokości prawie 2,5 km w głąb ziemi. I właśnie wody termalne występujące w Bukowinie Tatrzańskiej to bogactwo sodu, wapnia, chloru, potasu, siarki i magnezu. To, dlatego kąpiel i relaks w tak wysoko zmineralizowanej wodzie wpływa korzystnie na cały organizm. Oddziałuje to wyjątkowo dobrze na układ mięśniowo-kostny, sercowo naczyniowy oraz – uwaga – ma właściwości BAKTERIOBÓJCZE, a także zmniejsza dolegliwości bólowe i pozwala pozbyć się stresu.

Termy Bukovina

Termy Bukowiańskie to kompleks basenów, a wśród nich m.in. „Bonior Basisty” o wdzięcznym kształcie tego instrumentu muzycznego. Wyposażony jest w dysze masujące i ławeczki z hydromasażem. Z kolei „Corny Staw” to miejsce, do którego wpadają dwie zjeżdżalnie: „Łostry Swung” i „Krynconka” . A to tylko niewielka część atrakcji jakie oferuje 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych wypełnionych wodą termalną. Kolejne atrakcje to wodne huśtawki oraz baseny przeznaczone dla dzieci. Dodatkowo na wszystkich gości czekają kaskady wodne oraz grota skalna. Ale uwaga baseny mają charakter nie tylko rekreacyjny, zwolennicy intensywnego pływania również znajdą tutaj dla siebie idealne warunki. Z kolei dla dzieci wydzielone są specjalne mini baseniki oraz baseny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalniami.

Termy Bukowiańskie to liczne sauny i łaźnie parowe, jacuzzi i setki metrów wodnych zjeżdżalni.  Wśród saun jest rzymska, fińska, kwiatowa oraz góralska.  Osoby niezbyt dobrze tolerujące tradycyjne sauny mogą skorzystać z tej na podczerwień oraz sauny śródziemnomorskiej. -  Nie ukrywam, że niecierpliwie czekaliśmy aż znów będziemy mogli zaprosić do siebie gości – podkreśla Sebastian Buńda Dyrektor Działu Marketingu Term Bukowina.Dla nas sensem istnienia jest, gdy obiekt tętni życiem i jest atrakcją zarówno dla stałych mieszkańców Podhala jak i turystów.  I od 6 czerwca zapraszamy do siebie – poza kilkoma basenami i urządzeniami zewnętrznymi uzależnionymi od temperatury i słońca, w zasadzie wszystkie baseny i atrakcje są czynne i czekają na pierwszych gości. Dołożyliśmy starań, aby wszystkim zapewnić pełne bezpieczeństwo i komfort. Wierzymy, że po trudnym dla nas wszystkich czasie powrócą do nas goście, którzy tak upodobali sobie nasze Termy Bukovina. Prognozy pogody zapowiadają słoneczny weekend i to też mamy nadzieję, zachęci do przyjazdu pod Tatry i skorzystania z naszych atrakcji. Legendarna góralska gościnność i niezmierzona moc atrakcji wielu z nam pomogą w odstresowaniu się i odreagowaniu czasu, który przymusowo musieliśmy spędzić w domu. Zapraszamy Was i czekamy z niecierpliwością.  Co równie ważne Termy Bukovina mimo położenia w centrum miejscowości, znajdują się w cichym, z dala od niepotrzebnego zgiełku miejscu.

Relaks i dobra zabawa dla całej rodziny

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to niemniej znane i popularne miejsce na mapie europejskich aquaparków.  Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperatura od 34 do 38 stopni. Wykorzystywana woda pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, gdzie osiąga temperaturę aż 72 stopni. Do basenów trafia już po oddaniu części energii cieplnej, ale nadal zawiera cenne mikroelementy. Założyciele Termy Bania przypominają, że już starożytni ukuli maksymę sanitas per aquam, czyli do zdrowia przez wodę. I właśnie stąd wywodzi się powszechnie używany skrót SPA – a Terma Bania to znakomity przykład idealnego wykorzystania wód czerpanych z głębi ziemi. Warto pamiętać, że woda w basenach Białczańskiej Termy to woda mineralna, która dzięki energii Ziemi nagrzewana jest do sporej temperatury. Zawiera ona m.in. siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Dla korzystających z wód termalnych bardzo ważne jest, że podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn wody ułatwiają wchłanianie przez organizm cennych mikroelementów. Kąpiele w takiej wodzie obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną. Dodatkowo poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy i bezsenność, przyśpieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd.

Termy Bania

Twórcom Termy Bania zależało na unikalnym połączeniu nowoczesnego designu z elementami góralskiego folkloru przy zachowaniu jednak rygorystycznych kryteriów ekologicznych.  Co warte podkreślenia: jest to miejsce zaprojektowane w sporej części z myślą o najmłodszych. Rodzinom z dziećmi dedykowano więc jedną z części obiektu – Strefę Zabawy. Wewnętrzne i zewnętrzne baseny mają tutaj temperaturę od 34 do 38 stopni, co powoduje, że nawet przy sporym mrozie korzystanie z zewnętrznych basenów jest możliwe i przyjemne. Aby dzieciom umilić czas, przygotowano dla nich zjeżdżalnie: od rodzinnej poprzez krętą o nazwie „Anakonda” i zjeżdżalnię pontonową aż po przeznaczoną dla z kolei starszych gości – superszybką Turbo. Wszystkie mają łączną długość przekraczającą 300 metrów i zapewniają odpowiedni poziom adrenaliny i endorfin.

Ale Strefa Zabawy to również inne atrakcje wodne – umiejscowiono tutaj karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego rwącą rzekę oraz gejzery. W strefie tej znajdują się też komfortowe wanny jacuzzi. Specjalnie dla najmłodszych gości przygotowane są dwie specjalnie wydzielone strefy: Termusiowy Brodzik oraz wewnętrzny Wodny Plac Zabaw. Znajdują się tutaj kaskady wodne, wieżyczki z samo napełniającymi się wiadereczkami oraz wodny jeż. Niecki dla dzieci wypełnione są wodą termalną, a ich głębokość nie przekracza 35 cm.  Warto dodać, że nową atrakcją są wanny termalne z surową, siarkową wodą geotermalną o temperaturze 37 stopni.  Dla reszty gości dedykowana jest specjalnie przygotowana Strefa Relaksu. Dwa nowe baseny zewnętrzne z widokiem na Tatry to ponad 200 metrów kwadratowych lustra wody. Do tego dochodzą komfortowe baseny wewnętrzne uniezależnione od kaprysów pogody. Zawierają za to mnóstwo wodnych atrakcji: gejzery i stacje masażu dennego oraz bocznego, armatki i kaskady wodne, leżanki wodnopowietrzne, bicze wodne i przeciwprądy. Relaksowi w basenach sprzyja niesamowita panorama Tatr doskonale widocznych w tej części Podhala.

Kolejna atrakcja to wewnętrzne Saunarium oraz dwie sauny tekstylne w ogrodzie zewnętrznym Strefy Relaksu.  Znajduje się tutaj sauna fińska i widokowa sauna ziołowa, a także niecki do schładzania się wodą o temperaturze 10 stopni oraz ze śniegiem. Jak podkreślają właściciele Termy Bania generalnie ideą Strefy Relaksu jest szeroki wachlarz atrakcji do masażu wodnego, leżanki wodno-powietrzne, bicze wodne, przeciwprądy i jacuzzi. Strefa kąpieli słonecznych to z kolei ponad 200 wygodnych leżaków w większości usytuowanej w zielonej strefie. Dla komfortu gości zlokalizowano też tutaj restaurację samoobsługową, coctail bar oraz zewnętrzny bar wodny. Pełnię relaksu zapewnia kompleksowość wypoczynku w Strefie Relaksu – baseny oraz bezpośrednia bliskość Saunarium. Tutaj można skorzystać też z sauny fińskiej, starej góralskiej, łaźni parowej, groty kamiennej solnej i Ruskiej Bani. Zlokalizowana jest też tutaj tężnia solankowa, gdzie można do woli zażywać drogocennych inhalacji i poczuć się jak nad morzem – samemu znajdując się w basenie solankowym, który ma właściwości prozdrowotne.

Gmina Bukowina Tatrzańska serdecznie zaprasza – oferując już pełną, bogatą ofertę turystyczną. Od soboty 6 czerwca ruszają m.in. Termy Bukovina oraz Terma Bania. Ten weekend trzeba spędzić w Tatrach relaksując się w termalnych basenach.

1095

Powrót