#NajważniejszeWrócić - odcinek 9 - "Bezpiecznie na skiturach i nartach biegowych"

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny, zimowy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić. Link do najnowszego odcinka: https://youtu.be/XILDrVKimGQ

#NajważniejszeWrócić - odcinek 9 - "Bezpiecznie na skiturach i nartach biegowych"
#NajważniejszeWrócić - odcinek 9 - "Bezpiecznie na skiturach i nartach biegowych"

Podczas kręcenia tego odcinka towarzyszyli nam redaktorzy naczelni z National Geographic Traveler Polska – Agnieszka Załęska-Franus i Michał Cessanis! Pod okiem czujnych instruktorów próbowali takich dyscyplin zimowych jak skitury i narty biegowe.

W odcinku zobaczycie jeden z podhalańskich stoków narciarskich – Kotelnicę Białczańską, na której Wojtek Szatkowski - narciarz skiturowy, opowiada jak przygotować się do tego sportu, co zabrać ze sobą na drogę, a także jakie popularne trasy skiturowe można odkryć w Małopolsce.

W nowo otwartym Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej w Gminie Nowy Targ, które rozpoczęło swoją działalność 5.12.2020, pomysłodawca projektu Dawid Szeliga przedstawia podstawowe ćwiczenia zanim wsiądziemy na „biegówki” oraz zasady korzystania z tras biegowych.

Jak zawsze wypowiada się również niezawodny Edward Lichota - Zastępca Naczelnika TOPR, przypominając o wymogach zachowania bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Na koniec występuje rodowity góral - Bartek Koszarek z Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”. Co ma do powiedzenia? Przekonajcie się sami.

Pamiętajcie, że zimowa Małopolska to ponad 60 stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi stokami i usługami na najwyższym poziomie - szeroka oferta narciarstwa biegowego i na wycieczki skiturowe.

Ostatni odcinek serii 2020, premierowo zaprezentujemy w piątek 18.12.2020 o godz. 12.00.

Poprzednie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Województwo Małopolskie i Małopolski System Informacji Turystycznej.

1776

Powrót