Ludzie Podhalańskiej Piłki - Andrzej Rabiański

Zachęcamy do czytania bardzo ciekawego cyklu artykułów „Ludzie Podhalańskiej Piłki” w którym została przybliżona między innymi postać Andrzeja Rabiańskiego – Prezesa KS Watra Białka Tatrzańska.

Andrzej Rabiański
Andrzej Rabiański

Powiedzieć o Andrzeju Rabiańskim, że to człowiek orkiestra to tak jakby nic nie powiedzieć. Jest on prezesem, zawodnikiem, trenerem, wolontariuszem, skautem, promotorem, dietetykiem, kierownikiem w klubie Watra Białka Tatrzańska. Tak na dobrą sprawę w klubie tym zajmuje się wszystkim - włącznie z opieką i rozbudową obiektów sportowych Klubu. Zawsze chętny do pomocy, zawsze zadowolony i wydaje się, że trudno by było bez tego człowieka utrzymać klub z niedużej miejscowości jaką jest Białka Tatrzańska na tak wysokim poziomie (4 liga). Jak sam przyznawał wielokrotnie bez wsparcia Gminy Bukowina Tatrzańska czy sponsorów też byłoby to niemożliwe.

Mało tego, Andrzej w kilku wielkich zeszytach od wielu lat gromadzi całą historię klubu Watra. Wszystkie wycinki prasowe, statystyki, zdjęcia a nawet kto ile w jakim roku miał żółtych kartek czy kto strzelił gole w sparingach! Prawdziwy wariat na punkcie piłki nożnej i LKS Watra Białka Tatrzańska.

(Artur Kasperek)

 

Więcej o tym bardzo pracowitym człowieku w wywiadzie:

http://podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/28485-ludzie-podhalanskiej-pilki-maly