Spotkanie z pracownikami ZUSu

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska przypomina, że do 30 listopada 2021 roku trwa nabór wniosków o świadczenie Dobry Start – tak zwane 300 plus. Od tego roku, obsługą realizacji programu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych a środki wypłacane są bezgotówkowo na konto bankowe wnioskodawcy. Rodzice i opiekunowie mogą złożyć wniosek jedynie drogą internetową, za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, portalu Empatia lub przez bankowość internetową.

spotkanie z pracownikami ZUSu
spotkanie z pracownikami ZUSu

Wójt gminy, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i pragnąc pomóc w uzyskaniu świadczenia organizuje spotkanie z pracownikami ZUSu. Odbędzie się ono w czwartek 9 września 2021 roku w godzinach od 9:00 do 12:00 na terenie Urzędu Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej. W trakcie spotkania pracownicy ZUSu będą pomagali mieszkańcom gminy w założeniu internetowego konta na platformie PUE ZUS oraz w złożeniu wniosku o świadczenie Dobry Start.

Do złożenia wniosku należy posiadać telefon komórkowy, adres mailowy, numer rachunku bankowego, dowód osobisty, dane dziecka (w tym numer PESEL) oraz dane szkoły do której dziecko uczęszcza. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy zapraszamy w wyżej wymienionym terminie do placówki Urzędu Gminy.

66

Powrót