Wizyta Marty Malec-Lech -Członka Zarządu Województwa Małopolskiego w szkole.

Sukces Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska i Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej. Transformacja cyfrowa szkoły.

Wizyta Marty Malec-Lech -Członka
Wizyta Marty Malec-Lech -Członka

Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy 
w Bukowinie Tatrzańskiej od maja br. realizuje projekt HUMINE – Małopolskie Laboratoria Edukacji Cyfrowej.

Zdobycie grantu na realizację tego projektu to sukces Wójta Gminy – Andrzeja Pietrzyka oraz Dyrekcji szkoły. W całym województwie projektem objęto 22 szkoły, a w naszym powiecie tylko jedną i jest nią właśnie Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej. 

 Dzięki zaplanowanym w projekcie działaniom, prowadzonym przy wsparciu specjalistów ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” - szkoła zostanie doposażona w specjalistyczny sprzęt, odbędą się szkolenia dla nauczycieli z zakresu pracy metodą STEM, planowane są też zajęcia edukacyjne dla uczniów w Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej w Fabryce Przyszłości w Tarnowie oraz spotkania z rodzicami, na których przekazane zostaną informacje na temat cyberbezpieczeństwa.

W trakcie dwóch lata trwania projektu, dokonane zostaną zmiany dotyczące sposobu uczenia, organizacji szkoły i infrastruktury, tak by szkoła w Bukowinie Tatrzańskiej stała się Szkołą Modelową, która będzie liderem we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych.

Właśnie z tej okazji, w środę 29 września gościliśmy w naszej gminie Martę Malec-Lech – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. W trakcie spotkania odbyło się uroczyste wręczenie Wójtowi Gminy -Andrzejowi Pietrzykowi umowy grantowej na zakup urządzeń cyfrowych dla szkoły. Pani Wicemarszałek podkreślała znaczenie projektu i jego prestiż. Szczególne gratulacje skierowała do Wójta Gminy, podkreślając wkład pracy w przygotowanie wniosku o dofinansowanie oraz gratulując sukcesu w pozyskaniu grantu. 

Nadchodzące dwa lata będą niewątpliwie ciężką pracą dla dyrekcji szkoły 
i nauczycieli. Wierzymy w sukces projektu i mamy nadzieję, że jego realizacja przyczyni się do rozwoju niezbędnych w przyszłości kompetencji uczniów. 

Pozdrawiamy Panią Martę Malec-Lech i dziękujemy za wizytę w naszej gminie. Zapraszamy ponownie z równie dobrymi wieściami. 

42

Powrót