#dlaukrainy

Podstawowe informacje

 1. Chaotyczne działanie nie przyniesie zamierzonych korzyści. Wszelkie pytania dotyczące pomocy dla Ukrainy proszę kierować na adres dlaukrainy@ugbukowinatatrzanska.pl.

 2. Proszę nie organizować zbiórki darów i transportu na własną rękę. Ukraina jest w stanie wojny. Samodzielne dostarczenie czegokolwiek na Ukrainę nie jest możliwe.

 3. Dostarczaniem potrzebnych rzeczy (żywność, odzież, leki, koce, pościele itd.) zajmuje się Agencja Rezerw Materiałowych wraz z Państwową Strażą Pożarną

 4. Pomoc materialna będzie dostarczana do Ukrainy, ale również dla uciekinierów, którzy już są i którzy jeszcze przybędą do Polski.

 5. Tworzona jest baza noclegowa -baza obiektów, które mogą i chcą przyjąć uciekinierów.

#dlaukrainy
#dlaukrainy
 1. Bazę noclegową tworzy Wójt Gminy, ale będzie dysponował nią Wojewoda Małopolski.

 2. Jeżeli chcesz przyjąć uciekinierów zgłoś się pod adresem: dlaukrainy@ugbukowinatatrzanska.pl

 3. Nie mam informacji jak długo będzie potrzebne zakwaterowanie, stąd proszę w swoich wiadomościach zawrzeć informację jaką ilość uciekinierów i na jak długo mogą Państwo przyjąć wraz z podaniem daty (do kiedy jest to możliwe).

 4. W przeciągu kilku dni okaże się, czy za przyjęcie uciekinierów Wojewoda będzie wypłacał jakieś środki, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości.

 5. Ze względów bezpieczeństwa proszę nie przyjmować ukraińskich uciekinierów na własną rękę. Każdy uciekinier powinien być zaewidencjonowany.

 6. Obywatele Ukrainy, którzy legalnie przekroczyli granicę Polski powinni posiadać stempel w paszporcie lub wydany przez władze dokument zaświadczający
  o przekroczeniu granicy.

 7. Jeżeli ktoś już przyjął uciekinierów poza systemem, to proszę o ich zgłaszanie do urzędu gminy pod adresem email: dlaukrainy@ugbukowinatatrzanska.pl

 8. W Zakopanem został otwarty punkt, gdzie można dostarczać potrzebne uchodźcom rzeczy. W tym momencie nie jest przyjmowana odzież. Jeżeli odzież będzie przyjmowana, to prawdopodobnie tylko nowa. Proszę jeszcze przez jeden czy dwa dni wstrzymać się z dostarczaniem pomocy, gdyż jest tego dużo i pomoc zaczyna zalegać. (Przed wysłaniem tych darów, wszystko musi zostać posegregowane, popakowane i poukładane na paletach).

! Nie doprowadźmy do tego co dzieje się w Krakowie, gdzie załadowany jest cały stadion Wisły, wszystko leży nieposortowane i może ulec zniszczeniu!.

 1. Na wszystkie Państwa pytania będziemy odpisywać najszybciej, jak to będzie to możliwe.

#Razem dla Ukrainy

Andrzej Pietrzyk

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska

1262

Powrót