„Sportowe wakacje w gminie Bukowina Tatrzańska” podsumowanie.

„Sportowe wakacje w gminie Bukowina Tatrzańska” upłynęły pod znakiem sporej dawki aktywności, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

„Sportowe wakacje w gminie Bukowina Tatrzańska” upłynęły pod znakiem sporej dawki aktywności, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Niestety, jak wiadomo wszystko, co dobre - szybko się kończy i w ten właśnie sposób w czwartek 30 lipca na hali Gminnego Centrum Sportu odbyły się ostatnie zajęcia w ramach półobozów sportowych zorganizowanych przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska – Andrzeja Pietrzyka.

W ciągu całego miesiąca udało się zorganizować półobóz piłki siatkowej, zajęcia ogólnorozwojowe dla młodszych dzieci oraz sześć półobozów piłki nożnej. Jak pisaliśmy wcześniej, zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.

Trenerami uczestników była pani Małgorzata Budz – nauczyciel wf-u, trener personalny, instruktor fitness oraz dla obozów piłki nożnej – Paweł Podczerwiński – prezes i trener Klubu Sportowego Rysy, Prezes Polskiej Federacji Sepak Takraw, a także pan Andrzej Gogola – trener w KS Rysy, animator na Orliku w Jurgowie.

Łącznie w zajęciach wzięło udział 126-ciu uczniów z terenu gminy Bukowina Tatrzańska.
Półobozy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Stanowiły świetną formę aktywnego spędzania wakacji, stworzyły możliwości do rozwoju uczniów w zakresie dyscyplin, które lubią, a także pomogły zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć wiedzę na temat technik stosowanych w tych dyscyplinach. Podczas zajęć uczestnikom były też przekazywane wartości dotyczące profilaktyki antyalkoholowej i zdrowego stylu życia.

Zajęcia stanowiły również świetną okazję do wyłonienia młodych piłkarskich talentów. Oprócz tradycyjnej piłki nożnej, trenerzy zachęcali uczestników do spróbowania swoich sił w bardzo ciekawej dyscyplinie sportu jaką jest Sepak Takraw – będącej połączeniem piłki nożnej i siatkowej. W ramach półobozów odbywały się również turnieje właśnie w tej dyscyplinie. Uczestnicy obozów przechodzi przez poszczególne etapy eliminacji, aż na zakończenie najlepsi wzięli udział w zawodach o tytuł Mistrza Polski Sepak Takraw w kategorii juniorzy i juniorki oraz młodzicy i młodziczki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turniejów oraz jego zwycięzcom i dziękujemy za ciężką pracę, zaangażowanie i radość czerpaną ze sportu.

Półobozy okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę - zwłaszcza teraz  - w trudnym dla nas wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa. Każdy uczestnik półobozów otrzymał od Pana Wójta – Andrzeja Pietrzyka bidon na wodę do wykorzystania zarówno podczas zajęć jak i później, pamiątkową koszulkę ze swoim nazwiskiem, odblaski, a na zakończenie obozu – pamiątkowe zdjęcie z cała grupą i trenerami, co niewątpliwie przyniosło wiele radości.

W ciągu trwającego dla każdej grupy 10-cio dniowego obozu – uczestnicy otrzymywali wodę i wyżywienie.

Zapraszamy też, do obejrzenia galerii zdjęć ze wszystkich półobozów.

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska składa podziękowania uczestnikom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i prawidłowy przebieg półobozów Sportowe Wakacje w Gminie Bukowina Tatrzańska.

1067

Powrót