Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z narciarstwa alpejskiego i jazdy na snowboardzie rozpoczęte!

Rozpoczęły się zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z narciarstwa alpejskiego i jazdy na snowboardzie zorganizowane przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska – Andrzeja Pietrzyka.

Dzieci siedzą na śniegu z załoąonymi deskami snowboardowymi.
Aktywnie na śniegu w Gminie Bukowina Tatrzańska

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z narciarstwa alpejskiego i jazdy na snowboardzie zorganizowane przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska – Andrzeja Pietrzyka. 

"Aktywnie na śniegu w Gminie Bukowina Tatrzańska" to odpowiedź na potrzeby dzieci i młodzieży, które przez wzgląd na pandemię zostały pozbawione dostępu do aktywności fizycznej. Wykorzystując fakt ponownego otwarcia wyciągów narciarskich – Wójt Gminy postanowił zorganizować zajęcia, które zachęcą dzieci i młodzież do przebywania na świeżym powietrzu, stworzą okazję do nauki zimowych sportów oraz będą dawką zdrowej rywalizacji.

Ogłoszony nabór na zajęcia przeszedł jednak nasze najśmielsze oczekiwania i w efekcie chęć udziału w zajęciach wyraziło aż 400 uczniów. Krótki czas na organizację i związane z tak dużym zainteresowaniem wyzwanie logistyczne i finansowe nie przeszkodziło jednak w szybkim rozpoczęciu zajęć. Wójt Gminy – Andrzej Pietrzyk zdecydował ostatecznie, że w zajęciach wezmą udział wszyscy chętni uczniowie. 

Koszty związane z organizacją zajęć w całości pokrywa Wójt ze środków budżetu gminy.

Warto dodać, że dzieci i młodzież korzystające z zajęć uczą się pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów na wyciągach w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnej Górze oraz w Jurgowie. Wójt Gminy finansuje również koszty wypożyczenia sprzętu oraz karnetów na wyciąg. 

Mamy nadzieję, że zajęcia będą wspaniałą okazją dla naszych uczniów do aktywnego spędzania czasu i staną się bodźcem do odkrywania pasji do najpiękniejszych dyscyplin sportów zimowych. 

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych zajęć.

Opracowanie I.Pająk

1692

Powrót