Rolniku jeśli nie wypełniłeś formularza spisowego w Internecie - Zadzwoni do Ciebie rachmistrz!

Rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020 przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

Rolniku jeśli nie wypełniłeś formularza spisowego w Internecie - Zadzwoni do Ciebie rachmistrz!
Rolniku jeśli nie wypełniłeś formularza spisowego w Internecie - Zadzwoni do Ciebie rachmistrz!

Rachmistrzowie telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.

Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego można korzystać z innych metod, samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym lub wywiadu również telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza terenowego. Z powodu czerwonej strefy w jakiej znajduje się Powiat Tatrzański, rachmistrzowie terenowi, również dokonują spisu przez telefon.

Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

1717

Powrót