BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Aktualności    

XI Lindada - 3 maja 2013 - Brzegi

„Lindada” - tak nazywano muzykanta wędrującego po okolicznych wsiach, grającego na skrzypcach, barwnie opowiadającego o starych czasach.

Festyn „Lindada” jest coroczną imprezą plenerową o charakterze otwartym, ukazującym różnorodność kultur w gminie Bukowina Tatrzańska. Uczestnicy imprezy spotykają się w różnych miejscowościach gminy, przy muzyce i tańcach cygańskich, spiskich i podhalańskich. Tegoroczna XI Lindada odbyła się 3 maja w Brzegach. Nagrodą Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, wręczaną corocznie podczas imprezy uhonorowano panią Helenę Nowobilską-Walkową z Białki Tatrzańskiej.

 
 
„Małe Bajania 2013” - Protokół i fotoreportaż

 
 
Gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego

W dniu 5 kwietnia 2013 r. w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego.

 
 
Przegląd Palm Wielkanocnych

Tegoroczny Przegląd Palm Wielkanocnych zgromadził 24 marca w Domu Ludowym 167 dzieci które, w przeważającej liczbie wystąpiły w naszych podhalańskich strojach. Cieszy fakt, że stara tradycja ludowa jest nadal kultywowana.
 
 
Sprawozdanie z podsumowania „Parady Gazdowskiej 2013”

W dniu 7 marca 2013 r. w „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej, który w tym roku pełnił funkcję koordynatora tegorocznej edycji „Parady Gazdowskiej 2013”, odbyło się jej podsumowanie wraz z wręczeniem nagród. Imprezę zaszczycili swą obecnością pan Maciej Motor Grelok – Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan, pan Andrzej Skupień – Wicestarosta Tatrzański, pan Stanisław Łukaszczyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pan Andrzej Buńda – Zastępca Wójta Gminy Poronin. Dziękujemy szczególnie wszystkim uczestnikom tegorocznej Parady oraz jej sympatykom i miłośnikom koni, którzy kultywują tą piękną podhalańską tradycję.

 
 
41. Góralski Karnawał - PROTOKOŁY

41. GÓRALSKI KARNAWAŁ
Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych,
Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popis Par Tanecznych, Kumoterki
Bukowina Tatrzańska, 6 - 10 lutego 2013r.
 
PROTOKOŁY
 
 
41. GÓRALSKI KARNAWAŁ

41. GÓRALSKI KARNAWAŁ
Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych,
Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popis Par Tanecznych, Kumoterki
Bukowina Tatrzańska, 6 - 10 lutego 2013r.
 
 
Jasełka z przymrużeniem oka

W niedzielę 27 stycznia w Domu Ludowym Grupa Teatralna z Jurgowa wystawiła "Jasełka z przymrużeniem oka". Była to nowoczesna wersja jasełek z licznymi elementami humorystycznymi. fot. Wojciech Kubina
 

 
 
„Bukowiańskie Jasełka”

To było niezwykłe spotkanie! 20 stycznia 2013r. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci i młodzież z zespołów „Orlynta”, „Maliy Wiyrchowianie” i „Wiyrchowianie” zaprezentowały „Bukowiańskie Jasełka”.

 
 
Koncert Noworoczny

13 stycznia 2013 r. odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas koncertu młodzi wykonawcy zaprezentowali czego nauczyli się przez ostanie półrocze. (fot. Wojciech Kubina)

 
 
Posiady i koncert w Domu Ludowym

W sobotę 29 grudnia odbyły się posiady z Bukowiańskim zespołem "Wiyrchowianie", w programie taniec, śpiew i muzyka. 30 grudnia 2012 o godz. 19.00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” zabrzmiała wyjątkowa muzyka w wykonaniu niezwykłych artystów.
 
 
Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej 1932 - 2012

Myśl o potrzebie placówki kulturalnej we wsi i podjęciu budowy Domu Ludowego podsunął mieszańcom Bukowiny nauczyciel i kierownik miejscowej szkoły Franciszek Ćwiżewicz. W 1923 roku powstał Komitet Budowy Domu Ludowego pod kierownictwem Franciszka Ćwiżewicza i Juliana Karłowicza. Rozpoczęto gromadzić fundusze i starania o nabycie odpowiedniego gruntu, pod budowę, który pozyskano po dwóch latach od Wiktorii i Agnieszki Sztokfisz. Komitet Budowy Domu Ludowego  i skupieni wokół niego bukowianie zgodnie uznali, że dla rozwoju wsi konieczne jest wybudowanie takiej placówki.
 
 
III Gminny Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski - protokół

Protokół
 
posiedzenia komisji oceniającej przesłuchania konkursowe III Gminnego Konkursu Recytatorsko – Gawędziarskiego im. Hanki Nowobielskiej, który odbył się w sali widowiskowej Domu Parafialnego w Białce Tatrzańskiej w dniu 28 listopada 2012 r.
 
 
VII Spotkania Muzyk Podhalańskich „Dziadońcyne Granie”

W dniu 25 listopada 2012 r. odbyły się w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej VII Spotkania Muzyk Podhalańskich „Dziadońcyne Granie”. Patronat honorowy nad imprezą objęła Zbójnicko Brać oraz rodziny Hodorowiczów, Dziadoniów i Koniecznych.
 
 
Pierwszy «« (420-434)(435-449)(450-464)(465-479)(480-493)
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

Aktualności

Twórczość ludowa

Zabytki

Dom Ludowy

Związek Podhalan

Zespoły góralskie

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu informuje, że jesienna akcja szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa małopolskiego odbędzie się w dniach od 28 września do 05 października 2019 r. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie. [więcej...]

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA INFORMUJE

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokalizację i przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie. Posiadasz informację o osobie, która może kłusować, a nie wiesz komu to zgłosić? Również przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej.[więcej...]

 

 

 

 
 


 
TAXI